Samsung prezentuje składany wyświetlacz Infinity Flex

Samsung podczas wczorajszej konferencji dla deweloperów zaprezentował składaną hybrydę telefonu i tabletu. Nie jest to urządzenie, które trafi do produkcji seryjnej a jedynie pokaz możliwości nowego, składanego wyświetlacza o nazwie Samsung Infinity Flex. Rozłożone urządzenie będzie pełnić funkcję tabletu a po złożeniu otrzymamy telefon.

Samsung Infinity Flex, jak wspomniałem wcześniej, nie jest konkretnym urządzeniem a jedynie zaprezentowaniem możliwości składanego wyświetlacza. Jest to technologia, która zostanie zaimplementowana w nowych urządzeniach, które najprawdopodobniej pojawią się w przyszłym roku. Urządzenie użyte do prezentacji to prototyp, który wyglądem znacząco odstaje od współczesnych standardów designerskich. Należy jednak pamiętać, że głównym aspektem wydarzenia było przedstawienie możliwości składanego wyświetlacza.

Dzięki nowej technologii Samsunga możliwe będzie stworzenie urządzenia, które będzie pełnić funkcję zarówno tabletu jak i telefonu, dzięki dwóm osobnym wyświetlaczom. Po rozłożeniu użytkownik będzie mógł korzystać z tabletu o przekątnej 7,3″ z rozdzielczością 1536 x 2152 (QXGA) i gęstością pikseli na poziomie 420 dpi. Z kolei po złożeniu będziemy mogli skorzystać z wyświetlacza o przekątnej 4,58″. Rozdzielczość mniejszego wyświetlacza wynosi 840 x 1960 (HD) i identyczną gęstością pikseli jak w przypadku dużego wyświetlacza. Warto zauważyć, że urządzenie nie posiada żadnej ramki w miejscu, w którym wyświetlacz jest zginany.

Samsung Infinity Flex będzie umożliwiał wyświetlenie aż trzech aplikacji jednocześnie i co najważniejsze nie będzie konieczna żadna dodatkowa praca po stronie deweloperów. Obsługa składanego wyświetlacza ma zostać dodana do systemu Android więc z nowej technologii będą mogli skorzystać również inni producenci. Na ten moment nie wiadomo kiedy i w jakiej cenie zadebiutują nowe, hybrydowe urządzenia. Najprawdopodobniej pierwsze egzemplarze zobaczymy w przyszłym roku.

Źródło: MSPoweruser, The Verge

Źródło postu: https://msmobile.pl/samsung-infiniti-flex

You may also like...